admin
13 مرداد 1402

آشنایی با NFT و فروش آثار نقاشی برای هنرمندان

0 دیدگاه
مقاله آموزشی
Rate this post

اگر در مورد هنر NFT شنیده اید و در باره نحوه ساخت NFT کنجکاو هستید. این مطلب شما را در مورد تمام اصول اولیه ساخت NFT هنری و فروش ان اف تی راهنمایی می کند.

در سال های اخیر، تبلیغات و مطالب زیادی از NFT ها در وب سایت های ارز دیجیتال و بلاک چین آورده شده است. یکی از کاربردهای مهم و عمومی NFT، به کارگیری آنها در ساخت شخصیت ها و وسایل مورد نیاز در بازی های ویدئویی است که به صورت کاراکترهای یونیک در بازی ها استفاده می گردد.

سازندگان NFT می توانند با شرکت در بازارهای دیجیتال، امکان فروش NFT را پیدا کنند. اگر آنها در حراجی های آثار هنری حضور به هم رسانند، فرصت های خوبی جهت معامله و دریافت سود از ساخت NFT خود را خواهند داشت.

ممکن است اکثر هنرمندان از ساخت NFT خود درآمد چندانی نداشته باشند، اما یافتن اطلاعات بیشتر در مورد هنر دیجیتال NFT با ارزش است.

 

NFT چیست

واژه NFT چیست و از کجا آغاز شده است؟

واژه NFT علامت اختصاری برای عبارت Non-Fungible Token می باشد. برای معادل فارسی آن توکن غیر مثلی یا توکن غیرقابل تعویض به کار برده می شود. به این معنا که NFT یک فایل دیجیتالی یونیک یا منحصر به فرد است که هیچ فایل دیگری در جهان، نظیر آن نمی باشد. این توکن ها را نمی توان مشابه سازی کرد، قابل ویرایش نیست و امکان حذف ندارد. ساخت NFT در نمونه های مختلف معمولی تا بسیار نایاب، صورت پذیرفته است.
تعدادی از علاقمندان مارکت کریپتو، NFT ها را جمع آوری می کنند و مشابه کلکسیون آثار هنری و نقاشی های فیزیکی، از آنها کلکسیون می سازند. در نتیجه، ساخت NFT می تواند ارزشمند گردد و خریدار می تواند دوباره آن را بفروشد و سودی کسب کند. البته در شرایط حاضر ضمانتی برای اینکار وجود ندارد.

بنابراین افراد می توانند با خریداری NFT ها روی آنها سرمایه گذاری کنند. هنرمندان می‌ توانند با فروش آن حتی در سال ‌های بعد، حق‌الامتیاز آن را کسب نمایند.

ساخت NFT می تواند در انواع اشکال هنر دیجیتال از قبیل ویدئو، موسیقی، نقاشی و یا GIF باشد. حتی nft می تواند یک meme artwork باشد، به معنی آنکه تقلیدی از آثار هنری و فرهنگ های گذشته جامعه باشد. یک بلاک چین میزبانی این توکن ها را برعهده دارد و مالک NFT نیز توسط این تکنولوژی تعیین می گردد.

چرا ایجاد NFT اهمیت دارد؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده که دلیل علاقه مندی به  NFT چیست. پیش از هر چیز باید بدانید که ساخت NFT برای سازندگان آن هزینه خواهد داشت. به این دلیل که پس از تولید این توکن، جهت میزبانی آن در یک بلاک چین باید هزینه ای بپردازند.

ولی هدف از ساخت nft آن بوده که  شخص بتواند آثار هنری خود را فروخته و از آن کسب درآمد کند. میزان درآمد از راه فروش نقاشی NFT می تواند بسیار زیاد باشد ولی تضمین شده نیست. زیرا بستگی به مهارت، شهرت و فالوورهای سازنده nft و سایر موارد دارد. گذشته از آن هزینه های بالا و پایین رفتن قیمت ارزهای دیجیتال را باید در نظر گرفت.

تعدادی از کاربران هنرمندان توانسته اند با ساخت NFT و فروش آن به موفقیت زیادی برسند. ساخت ان اف تی کار بسیار ساده ای است و با موانع زیادی درگیری ندارد.

برای تازه کاران، ورود به صحنه و نمایش آثار هنری شان در گالری، کار ساده ای نیست. شما باید در این صنعت مشهور باشید تا بتوانید هنر خود را در دید مردم قرار دهید. در این زمان فروش ان اف تی تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد.

ولی هنگامی که NFT های خود را می فروشید، امکان دسترسی به تمام کاربران در سراسر جهان را خواهید داشت، در اینصورت مکان شما، محل خریدار و افرادی که می شناسید مهم نیست. بنابراین اگر به واسطه ساخت NFT دنبال درآمد خوبی هستید، باید بازاریابی خوبی داشته باشید و تنها به انتظار آمدن مشتریان به سوی خود نباشید.

سرانجام می ‌توانید از ساخت NFT‌ های خود حق امتیاز بگیرید. اگر خریدار NFT شما، آن را دوباره بفروشد، از فروش آن حق امتیاز دریافت می کنید. مثل اینکه در زمانی دیگر یک جایزه خوب گرفته اید.

 

ساخت NFT

ساخت NFT چگونه انجام می گردد؟

اگر می خواهید بدانید روش ساخت NFT چیست، چندین مرحله را برای انجام این فرآیند باید طی کنید. بیشتر مراحل آن ربطی به ساخت اثر هنری ندارد، بلکه باید به جنبه های فنی آپلود و فروش نقاشی NFT بپردازید.

 1. اولین مرحله آموزش ساخت NFT است، هر هنری که از قبل دارید را انتخاب نمایید.
 2. پس از آن یک بلاک چین را برای میزبانی NFT خود برگزینید.
 3. سپس باید یک مکان برای فروش NFT خود پیدا کنید که با اثر هنری شما سازگار باشد.
 4. پس از انتخاب بلاک چین و بازار فروش خود باید مقداری ارز رمزنگاری یا توکن دیجیتال بخرید.
 5. جهت نگهداری آن، یک کیف پول کریپتو برای خود نصب و راه اندازی نمایید.
 6. در اینجا می توانید آثار هنری NFT خود را بارگذاری کرده و در بلاک چین ثبت کنید.
 7. در نهایت شما برای فروش ان اف تی آماده شده اید.

 

دیدید که در فرآیند ساخت nft چندین مرحله وجود دارد. بنابراین لازم است پیش از شروع به کار، تحقیقات لازم را انجام داده باشید.

به نکات زیر در مورد ساخت NFT توجه کنید:

جهت ایجاد NFT Art لازم نیست نحوه کدنویسی را بدانید. امکان دارد در شروع کار، ساخت NFT کمی پیچیده به نظر برسد، ولی برای بیشتر NFT های ساده، نیازی به هیچ مهارت کدنویسی وجود ندارد.
توسط بسیاری از پلتفرم ها، می توان آموزش ساخت NFT نقاشی رایگان داشت و فروش آن را بدون هیچ مهارت فنی انجام داد. به طور نمونه دو پلتفرم OpenSea و Rarible برای افراد معمولی که متخصص کدنویسی نیستند، بسیار مناسب است.

ولی اگر به دنبال ساخت NFT پیچیده ‌تری هستید، بهتر است از یک متخصص برنامه نویسی کمک بگیرید. توسعه دهندگان می توانند در ریزه کاری های NFT های تعاملی به شما کمک کنند و یا قراردادهای هوشمند را تنظیم نمایند.

 

کدنویسی ساخت NFT

آیا برای ساخت NFT باید متخصص باشید؟

بیشتر وقت ها جهت ساخت NFT نیازی به متخصص برنامه نویسی ندارید. اگر در گروه هنرمندان باشید، فروش هنر NFT تولیدی خود، برایتان آسان است. اگر آنقدرها هم هنرمند نباشید، بازهم می ‌توانید در بازار NFT وارد گردید.

در این مواقع بهتر است از تخصص یک هنرمند کمک بگیرید تا کار خلاقانه ای را برای شما به انجام رساند. بهترین پلتفرم ها جهت جستجوی هنرمند Upwork یا Fiverr هستند. اگر شخصی را از قبل بشناسید، می توانید برای ساخت NFT او را استخدام نمایید.

اگر هنرمندی را استخدام کردید، باید دستورالعمل های شفافی برای انجام کار خود داشته باشید. در ضمن باید تحقیقات خود را کامل کنید تا بدانید برای هر پروژه خاص چه هزینه ای را باید پرداخت نمایید. از هنرمند بخواهید که فایل ‌های ساخت NFT که به شما تحویل می دهد دارای وضوح بالایی می باشد.

وقتی آثار هنری خود را دریافت کردید، قادر خواهید بود بقیه مراحل این فرآیند را به راحتی دنبال نمایید.

 

هنر NFT

نحوه ساخت NFT و فروش آن چگونه است؟

حالا که دانستید هنر NFT چیست و چه مواردی را شامل می گردد، در ادامه جزئیات کار برای ساخت NFT و فروش این اثر هنری ، آورده شده است:

 • ابتدا با دقت بلاک چین مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • پیش از اقدام به فروش آثار هنری خود، باید هویت آن را در بلاک چین تایید کنید.
  لازم است اطلاعات کاملی در مورد بلاک چین های مختلف داشته باشید. زیرا هر بلاک چین توکن های خاص خود را دارد. همچنین، بلاک چین باید با کیف پول و با بازار انتخابی شما، سازگاری داشته باشد. در شرایط حاضر همه بلاک چین‌ها از هر بازاری پشتیبانی ندارند و این اشکال، ممکن است کار را پیچیده نماید. ولی اگر تحقیقات کافی کرده باشید، قادر خواهید بود تصمیمات صحیحی بگیرید. بنابراین در وقت و پول شما صرفه جویی می شود.
 • بلاک چین اصلی جهت ساخت NFT، اتریوم است. اتریوم بسیار ایمن و قابل اعتماد است ولی مقیاس پذیری محدودی دارد.
 • بلاک چین های دیگری که می توانید انتخاب کنید Polygon، Immutatate یا Tezos می باشند. مصرف انرژی این بلاک چین ها بسیار پایین بوده و تراکنش های آنها بدون گاز انجام پذیر است.

 

برای انتخاب مناسب ترین بلاک چین جهت ساخت NFT لازم است درباره آنها مطالعه کنید تا تصمیم درستی را اتخاذ کنید. پس از آنکه ساخت NFT انجام شد و در بلاک چین احراز هویت گردید. برای آنکه بتوانید آن را بفروشید بایستی آن را در معرض دید مردم قرار دهید. پس بایستی یک بازار NFT را انتخاب کنید. در ادامه تعدادی از بهترین بازارها معرفی می شود.

 

opensea

مشخصات بازار هنر دیجیتال OpenSea چیست؟

بزرگترین بازار NFT در سراسر جهان OpenSea است. حجم فروش این بازار از زمان ایجاد آن تا کنون 10 میلیارد دلار بوده است.
ثبت نام در OpenSea سریع، آسان و رایگان است. این بازار نظیر به نظیر بوده و هیچ محدودیتی برای فروش آثار هنری ان اف تی در آن وجود ندارد. انواع NFT ها شامل آهنگ، ویدئو و نقاشی دیجیتال در این بازار وجود دارد. اما از آنجایی که محتواهای دیجیتالی بسیار زیادی در OpenSea وجود دارد، بایستی به دنبال بهترین آثار باشید.
مزایای استفاده از OpenSea عدم نیاز به کدنویسی و عدم نیاز به پیش پرداخت برای ثبت NFT در بلاک چین است. انجام معامله شامل کارمزد است که خریدار هزینه آن را می دهد. پلتفرم OpenSea گزینه جذابی برای فروش NFT محسوب می شود.

 

rarible

دیگر بازارهای معروف NFT کدامند؟

یکی دیگر از بازارهای معروف Rarible است که تاکنون 260 میلیون دلار فروش داشته است. از آنجا که امکان بارگذاری انواع NFT ها در Rarible وجود دارد بنابراین جهت ساخت NFT و فروش آنها هیچ محدودیتی نیست.
برخی از مزایای این بازار برای فروشندگان، عدم نیاز به کد نویسی و ثبت راحت آن در بلاک چین است. همچنین دارای تیم پشتیبانی مشتریان است که آماده پاسخگویی به مشکلات کاربران است. این مزایا سبب شده که Rarible به عنوان یکی دیگر از بازارهای قوی جهت فروش NFT ها قلمداد شود.

solsea

اگر ساخت NFT را بر مبنای بلاک چین Solana انجام داده اید، بازار SolSea گزینه خوبی برای فروش آن است. هزینه های کم جهت ثبت NFT در بلاک چین، تراکنش های سریع، و رابط کاربری کاربر پسند از مزایای این بازار است. در طول فرآیند ثبت ان اف تی، امکان اضافه کردن مجوزهای کپی رایت نیز وجود دارد.
عدم ارائه روش حراج یکی از اشکالات بازار SolSea می باشد که تیم توسعه در حال کار بر روی آن است. جهت شرکت در معاملات SolSea، باید کیف پول های Sollet، Solflare یا Phantom را داشته باشید.

دیگر بازارهایی که می توانید خرید و فروش NFT را انجام دهید عبارتند از Mintable، NFT ShowRoom و SuperRare. البته، بازارهای دیگری هم وجود دارد که نیازمند بررسی می باشند ولی بازارهای معرفی شده، از اصلی ترین بازارهای NFT می باشند.

نحوه ایجاد کیف پول کریپتو برای NFT ها و ارزهای دیجیتال چگونه است؟

جهت ذخیره سازی توکن های ارز دیجیتال خود لازم است یک کیف پول دیجیتال داشته باشید. همه کیف پول ها با هر بازاری کار نمی کنند. به همین دلیل قبل از نصب هر کیف پول، سازگاری آن را با بازار مورد نظر خود بررسی نمایید.

کیف پول های گوناگونی در انواع  نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد. وجه تمایز آنها در این است که یک کیف پول نرم افزاری، پس از ساخت NFT، آن را به صورت آنلاین نگهداری می کند. در صورتیکه، کیف پول سخت افزاری NFT ها را به صورت آفلاین ذخیره کرده و دارای امنیت بیشتری می باشد.

کیف پول های MetaMask، Enjin و Coinbase از کیف پول های معروفی است که کاربری آنها ساده و راحت است. اپلیکیشن های آنها قابل نصب در گوشی های هوشمند اندروید و آیفون می باشند.

نصب و راه اندازی کیف پول های دیجیتال به سادگی امکان پذیر است. ابتدا برنامه مورد نظر خود را دانلود کنید. سپس یک حساب کاربری ایجاد نمایید. لازم است نکات امنیتی را رعایت کرده و با شرایط و قوانین کیف پول موافقت نمایید.

 

کیف پول NFT

مراحل آماده سازی NFT برای فروش چیست؟

برای اینکه ساخت NFT برای شما درآمدزا باشد، ابتدا باید هزینه فرآیند minting یا ثبت و تایید این اثر هنری در بلاک چین را بپردازید. ثبت NFT در دفتر کل عمومی صورت می گیرد، برای همین امکان کپی، دوباره سازی یا تغییر وجود ندارد.

جهت فروش NFT و تایید اعتبار NFT خود در بلاک چین، لازم است هزینه گاز آن را از قبل پرداخت نمایید. بعضی از بازارها امکان ثبت ان اف تی بدون پرداخت گاز را می دهند. به طور نمونه در زمان فروش و در طی معامله NFT ثبت می شود.

برای راه اندازی کیف پول متامسک خود مقداری ارز دیجیتال خریداری نمایید. زیرا پس از ساخت NFT جهت ثبت آن، به توکن های رمزنگاری نیاز دارید. رایج ترین ارز رمزنگاری که برای این کار صرف می شود اتریوم است. پیش از خرید، در باره اینکه چه نوع توکن هایی در بازار انتخابی شما مورد قبول است، تحقیق نمایید.

وقتی نوع ارز دیجیتال مشخص باشد، می توانید خیلی سریع و راحت با Apple Pay یا کارت نقدی خرید نمایید. لازم است ارز خود را به کیف پول خود اضافه کرده و ولت کریپتو را نیز به بازار وصل کنید.

میزان توکن هایی که نیاز دارید، به دلیل نوسان ارز می تواند بسیار متفاوت باشد. دلیلش این است که باید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را هنگام ثبت NFT خود در نظر بگیرید. ولی در کل می توانید برای فرآیند ثبت کردن تا حدود 100 دلار را در نظر بگیرید.

 

نحوه بارگذاری NFT چگونه است؟

در این مرحله باید فایل خود را در بازار آپلود کنید و توضیحاتی در مورد آن اضافه نمایید. اضافه کردن عنوان و توضیحات جذاب برای ثبت NFT مهم است تا بتوانید پس از ساخت NFT مردم را به خرید آن تشویق کنید.

پس از تبدیل نقاشی به NFT برای بارگذاری آن، از انواع فایل‌ هایی مانند PNG، GIF، JPG و MP3 استفاده کنید که روی بیشتر پلتفرم ‌ها حمایت می شوند. سپس روی Create کلیک کنید تا آثار هنری شما شروع به بارگیری شود. در این مرحله، می توانید نحوه فروش NFT خود را انتخاب کنید. به طور مثال، می توانید بین فروش با قیمت ثابت یا گذاشتن در حراج، یکی را انتخاب کنید.

عملکرد فروش در حراجی ها، به این صورت است که قیمت تا جایی کم می شود که شخصی مایل به خرید آن گردد. در اینجا می ‌توانید چگونگی فروش آن را برگزینید یعنی مینیمم قیمت را تعیین کنید یا به صورت دستی یک پیشنهاد قیمت را قبول کنید.

در پایان باید درصد حق امتیاز مورد نظر خود را در صورت فروش مجدد NFT تعیین کنید. قیمت مناسبی را در نظر بگیرید، اگر خیلی بالا باشد انگیزه فروش مجدد آن از بین می رود. اگر قیمت کمی باشد، درآمد شما از ساخت NFT در آینده بسیار کم خواهد بود.

 

روش ثبت NFT در بلاک چین چگونه است؟

برای اینکه اثر هنری ساخت خود را به یک توکن غیر مثلی تبدیل کرده و آماده فروش نمایید باید nft خود را ثبت کنید. البته ثبت فوری آن الزامی نیست ولی پیش از فروش باید این کار انجام شده باشد. هزینه های گاز بسیار متفاوت است، پس هنگامی که هزینه ها کمتر است آن را ثبت کنید. زیرا ممکن است در پایان کار بیشتر از آنچه از فروش NFT کسب می کنید، خرج نمایید.

در ثبت NFT در OpenSea به موارد زیر توجه کنید:

پس از آپلود فایل خود و اضافه کردن عنوان و توضیحات، تنها کاری که باقیمانده آن است که روی Create کلیک کنید تا NFT شما ثبت شود.

هنگام فروش NFT باید هزینه تراکنش را پرداخت کنید چون بعضی از پلتفرم ها کارمزد می گیرند. بنابراین پیش بینی میزان درآمدی که از ساخت NFT خواهید داشت، مشکل است.

 

روش فروش NFT چگونه است؟

یک روش، تعیین قیمت ثابت برای آثار هنری در پلتفرمی مانند eBay است که خریدار بتواند بلافاصله آن را بخرد.

روش دیگر حراجی است که می توانید در یک مزایده در حال انجام، شرکت کنید. در آنجا پیشنهاداتی داده می شود. می توانید پیشنهادی که از آن راضی هستید را بپذیرید.

روش دیگر شرکت در حراج با قیمت کاهشی است. به این معنا که تا وقتی کسی با خرید موافقت کند، قیمت کم می شود.

 

تعیین قیمت قطعات هنری دیجیتالی چگونه است؟

پس از ساخت NFT عوامل زیر در تعیین قیمت آن اثر دارد:

فروش هنر NFT خیلی آسان نیست ولی اگر با انگیزه و با استعداد باشید، می توانید درآمد خوبی کسب کنید. اگر هنرمند جدیدی هستید باید تلاش کنید و بازاریابی انجام دهید. فالوورهای خود در رسانه‌های اجتماعی و فهرست ایمیل‌های خود را افزایش دهید. پس از ساخت NFT آن را به اشتراک بگذارید تا توجه مردم جلب شده و به خرید تشویق شوند.

در قیمت گذاری آثار هنری، هنرمند باید به فکر تجربه، شهرت، و فالوورها باشد ولی هزینه های زندگی هم مهم است. پس از ساخت NFT در تعیین قیمت، باید مقدار هزینه ثبت در بلاک چین را هم در نظر بگیرید.

افراد تازه وارد در بازار، باید در ابتدا با قیمت کم شروع کنند تا مشتریان وفاداری برای خرید تولیدات خود پیدا کنند. اگر NFT شما دارای پاداش ‌هایی مانند کالا یا بلیت باشد، می تواند قیمت را بالا ببرد.

اگر پس از ساخت NFT نمونه کمیابی باشد خریدار می تواند دوباره آن را با قیمت بالاتری بفروشد.

 

گرانترین ان اف تی ها

گرانترین NFT که تا کنون به فروش رفته، کدام است؟

علاقمندان دنیای NFT ها در طول سال 2022 رو به افزایش است. مجموعه آثار هنری ان اف تی به ارزش میلیون ها دلار با فرمت jpeg دیجیتالی فروخته می شوند. تا کنون تعداد زیادی افراد مشهور اینستاگرام و برخی از افراد مشهور جهان درگیر ساخت NFT و فروش آنها شده اند.

در طول این سال ها دیده شده که مجموعه‌هایی مانند Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks به برخی از گران‌ قیمت ترین آثار هنری تبدیل شده‌اند. علاقمندان می ‌توانند این آثار را بخرند و با هنرمندانی مانند Beeple و Pak این هنرمندان تاکنون قطعات هنری خود را به قیمت ده‌ها میلیون دلار به ‌فروش رسانده اند.

در ادامه ده آثار از گران ترین قطعات هنری nft به ترتیب قیمت فروش آورده شده اند. به دلیل ماهیت نوسانی بلاک چین اتریوم، قیمت ها به دلار آمریکا می باشد. همه ارقام به طور دقیق با قیمت اتریوم در زمان فروش برابر شده اند.

قطعه هنری The Merge در 2 دسامبر 2021 عنوان گران ‌ترین NFT فروخته شده را گرفت که حدود 30000 کلکسیونر گرد هم آمدند و با هزینه کل 91.8 میلیون دلار آن را خریدند.

 

دیگر NFT هایی که با قیمت بالا فروش رفته اند، کدامند؟

ساخت NFT هایی که Beeple انجام داده، بسیار سطح بالا و مورد قبول جامعه است. از سال 2007، او گفته بود هر روز یک اثر هنری خلق می کند. قطعه ای به نام   Everydaysدر اصل کلاژی از 5000 قطعه از آثار او است که در خانه حراج Christie’s ، به قیمت 63.9 میلیون دلار فروخته شد.

ساخت NFT با نام  Clock توسط پاک و جولیان آسانژ انجام شده و مانند ساعت عمل می‌کند. آن روزهایی را می‌شمرد که بنیانگذار WikiLeaks به زندان افتاده است. این NFT توسط ده هزار نفر به قیمت 52.7 میلیون دلار جهت حمایت از آسانژ خریداری شد.

گران ‌ترین NFT‌ هایی که تا به حال فروخته شده است، متعلق به Beeple است. یکی دیگر از آثار او به نام HUMAN ONE در 9 نوامبر 2021 به قیمت 28.9 میلیون دلار فروخته شد.

ساخت NFT با عنوان CryptoPunk  توجه افراد زیادی را در دنیای آثار هنری کریپتو به خود گرفته است. این اثر به صورت زنجیره ای در اشکال مختلف و با شماره های مختلف ایجاد شده است. گران ‌قیمت ترین کریپتوپانک‌ به سبک alien با شماره 5822 در 12 فوریه 2022، با قیمت بیش از 23 میلیون دلار به فروش رسید.

 • کریپتوپانک با شماره 7523 به قیمت 11.75 میلیون دلار فروخته شده است.
 • کریپتوپانک با شماره 3100 به قیمت 7.67 میلیون دلار در تاریخ 11 مارچ 2021 فروخته شده است.
 • کریپتوپانک با شماره 7804 به قیمت 7.6 میلیون دلار فروخته شده است.
 • یکی دیگر از آثار Beeple با عنوان Crossroad در تاریخ 25 فوریه 2021 با قیمت 6.6 میلیون دلار به فروش رسیده است.
 • ساخت NFT از سری XCopy، با نام A Coin for the Ferryman در سال 2018 انجام شد، اما سه سال بعد به قیمت بیش از 6 میلیون دلار در 4 نوامبر 2021 فروخته شد.

هنرمندان ایرانی چگونه می توانند به ساخت NFT بپردازند؟

در حال حاضر علاقمندان ساخت NFT در ایران رو به افزایش است. نقاشی دیجیتال nft توانسته توجه جمعی از هنرمندان را به این صنعت جلب نماید. افرادی که در زمینه های سه بعدی سازی، نقاشی، گرافیک، هنر دیجیتال، ساخت بازی های ویدئویی، و ایجاد دیگر آثار هنری فعالیت دارند، می توانند به ساخت NFT بپردازند. هنر NFT امکان ثبت یونیک اثر هنری را به خالق آن می دهد و با فروش آن می توانند کسب درآمد داشته باشند.
پلتفرم ‌هایی که در بالا آورده شد، تابع قوانین تحریم آمریکا می باشند. از آنجا که ایران در لیست کشورهای تحریم شده قرار دارد، هنرمندان ساکن ایران لازم است جهت استفاده از سامانه ‌های ساخت NFT و خرید و فروش آن، با آی پی غیر ایران وارد شوند. برای این منظور بهتر است یک VPS مجاز و معتبر خریداری نمایید. در این صورت هر بار با یک IP ثابت غیر ایران می توانید متصل شوید.

در صورت اتصال با IP ایران، شماره حساب کاربری شما مسدود شده و امکان دسترسی به آثار NFT خود را نخواهید داشت.
برای شروع کار جهت خرید توکن مورد نیاز می توانید از طریق صرافی های ایرانی اقدام نمایید. سپس آن را به کیف پول متامسک خود انتقال دهید. در نهایت طبق موارد گفته شده شروع به ساخت NFT و فروش آن بنمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader